Mira Janji
Mira Janji
Mira Janji
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mira Janji është këngëtare e njohur. Kengetare universale qe i kendon te gjitha rrymat muzikore shqiptare dhe ato te huaja ne gjuhe te ndryshme. Qe ne femijrin e vet ka kenduar ne festivalet e femijve. Ka perfunduar me notat me te larta e me nje talent te madh liceun artistik per Canto nderkoh ka fituar 2 cmime te pare te zerave te rinj ne pallatin e kultures dhe ne koncerte qe zhvillonte shkolla per aktivitete te ndryshme. Ka perfunduar me notat maksimale Akademin e arteve per Canto ne Tirane me nje diplome te perkryer te shoqeruar me orkestren e TKOB dhe ate te Akademis se arteve te transmetuar ne RTSH. Ka kenduar ne festivalet e Rtsh gjithashtu koncerte me Akademin e arteve ne France, Gjermani, Itali, Austri. Ka studiuar ne Konservatorin e muzikes se qytetit te Cagliarit ne Itali per Canto gjithashtu ka qen dhe petagoge ne shkollen "Non solo musica" per Canto njekohesisht ka kenduar dhe ne koncerte te ndryshme. Ka kenduar ne Europ dhe Australi ne shume diskoteka te ndryshme. Ka fituar cmimin kryesor Celsi Muzikor 8 ne Kosove dhe njekohesisht cmimin Best Interpret. Ka fituar cmimin Best Dance ne Zhurma Show Awards.Ka fituar cmimin Best Balada ne Zhurma Show Awards. Ka realizuar 4 albume dhe disa vidjoklipe.

Në Dhjetor 1999, Mira Janji merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Valët T'i Bëja Fjalë".

Në Maj 2000, Mira Janji merr pjesë në Këngët E Stinës 2000 me këngën "Të Dua Me Gaz E Lot".

Në Maj 2008, Mira Janji merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Me Ty Kam Jete".

Në vitin 2009, Mira Janji publikon albumin "Shqiperi Moj Tungjatjeta".

Më datë 8 Shkurt 2010, Mira Janji publikon videoklipin "Shqiperi Moj Tungjatjeta!".

Më datë 2 Nëntor 2010, Astriti publikon videoklipin "Fresh", në bashkëpunim me Mira Janji.

Më datë 12 Shtator 2011, Mira Janji publikon videoklipin "Nëse S'vjen Sonte".

Në Nëntor 2011, Kastro Zizo & Mira Janji marrin pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Doruntina Dhe Kastro I Zi".

Më datë 1 Tetor 2012, Mira Janji publikon videoklipin "Di Se çfare Dua". Muzika e këngës u punua nga Don Arbas, teksti u shkrua nga Loco, Profa. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 11 Maj 2013, Mira Janji publikon videoklipin "Bilbilejte".

Më datë 11 Maj 2013, Mira Janji publikon videoklipin "Botes Anembane I Bie".

Më datë 9 Qershor 2013, Mira Janji publikon videoklipin "Dite E Veres".

Më datë 17 Korrik 2013, Mira Janji publikon videoklipin "Nje Yll Kerkoj".

Në Nëntor 2013, Mira Janji merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Do Te Gjesh Belane".

Më datë 21 Janar 2014, Mira Janji publikon videoklipin "Dancing All Night". Muzika e këngës u punua nga De Vox, teksti u shkrua nga De Vox, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Me këtë këngë, Mira Janji merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 26 Maj 2014, Mira Janji publikon videoklipin "Hajde".

Më datë 27 Maj 2014, Mira Janji publikon videoklipin "Të Ndjej".

Më datë 2 Gusht 2014, Mira Janji publikon videoklipin "Pa Ty". Me këtë këngë, Mira Janji merr pjesë në Celësi Muzikor 8 në vitin 2014.

Në vitin 2014, Mira Janji publikon albumin "Pa Ty".

Më datë 25 Prill 2015, Mira Janji publikon videoklipin "Shqip", në bashkëpunim me Zyber Avdiu.

Më datë 25 Maj 2015, Mira Janji publikon videoklipin "In The Summer".

Më datë 28 Gusht 2015, Mira Janji & Valentino Mitaj publikojnë videoklipin "Midis Nesh S'ka Kufij".

Më datë 5 Mars 2016, Hysni Kelmendi & Mira Janji publikojnë videoklipin "Cakrrojm Gotat".

Më datë 12 Prill 2016, Mira Janji publikon videoklipin "Mon Amour". Me këtë këngë, Mira Janji merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 8 Korrik 2016, Mira Janji publikon videoklipin "E Poi".

Më datë 30 Nëntor 2016, Mira Janji publikon videoklipin "Na Leu Dielli".

Më datë 24 Korrik 2017, Mira Janji publikon videoklipin "Lote Dashurie".

Më datë 17 Mars 2018, Mira Janji publikon videoklipin "E Dashurova".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Mira Janji »

Komente 0