Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Mira Konci - Fjalët Magjike


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Këngë e Albumit:

E Pa Thena Fjale

Muzika:

Shpëtim Saraçi

Pjesëmarrëse në

Festivali i 36-të në RTSH


Ku ti gjej dy fjalë magjike
Botën ta ndryshoj

Ku ti gjej dy fjalë magjike
Botën ta ndryshoj
Ta mbush qiellin plot me yje
Jetën ta shijoj

Kjo botë kërkon një rrotullim
Dhe dita sot do marrë tjetër kuptim
Çdo zemër thotë një tmerr trishtim
Se njerëzit ëndërrojnë për shumë gëzim

Si t'ju lutem perëndive asnjeri s'ma thotë
Sa i trembem një intrige dashuri dhe lot

Sa shumë e ndiej kur pranë e pranë të heshtur
Zëmrat rrije e rrahin kote
Do ishte botë edhe parajsë
Kur njerëzit sdo ankojn ishin fat

Po shenjetoret valle ku vane
Lamtumirë as nuk na thanë
Zot i madh i gjithësisë
Mos na braktis

(refren)
Kërkoj dy fjalë dhë botën e lëviz
Ndaj nuk jam e qetë derisa ti gjej
Trokas, torkas dhe qielli u hap vetë
Ishte aq e thjeshte dashuri dhe shprese
(2 herë)

Si t'ju lutem perëndive asnjeri s'ma thotë
Sa i trembem një intrige dashuri dhe lotë

Sa shumë e ndiej kur pranë e pranë të heshtur
Zëmrat rrijne e rrahin kot
Do ishte botë edhe parajsë
Kur njerëzit do ankojne ishin pa fat

Po shenjetoret valle ku vane
Lamtumirë as nuk na thanë
Zot i madh i gjithësisë
Mos na braktis


Ky tekst u dërgua nga ASim Hoxha PrishtineDisqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017