Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Horizont Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  24

Ti mos më zgjo, nga gjumi ëmbël!
Në çast po shoh, në film gjith' botën.
Në ëndërr pran', në jet' jam larg.

Sa u lodha un' duke pritur,
Po pres me shpres' një dit' të lumtur,
Por sa do t'pres, ndoshta një jet'.
Sa fjal' dëgjoj, ky çast po vjen,
Por nuk e besoj, se shoh se prap' ësht' larg,
Në horizont...

Dikush më thot': "Ndoshta do t'vijë",
Po çfar' të besoj?

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont dua t'a jetoj.
Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.

Një fjal' dëgjoj, ky çast po vjen,
Por nuk e besoj, se shoh se prap' ësht' larg,
Në horizont...

Dikush më thot': "Ndoshta do t'vijë",
Po çfar' të besoj?

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont dua t'a jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Por at' horizont, dua ta jetoj.

Jo fjalët më s'i besoj,
Un' fjalën "ndoshta" urrej,
S'dua të shoh horizont,
Tek ai horizont, dhe un' si gjith' bota të jetoj.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani

Mira Konci - Horizont
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Horizont".
3. Video është e këngës "Horizont", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0