Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mira Konci - Te Dashures Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sonte në natë të errët të kujtoj
i trazoj une ëndrrat të këtij qyteti
të qytetit kulm a m'beson
unë i thërras n'argëtim

REF:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe

Ndonëse jam ndjere i vetmuar
n'atdhe kam deshirë për t'takuar
a m'beson a m'beson
Une të thërras n'argetim

REF 2X:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe

E dashur, Këtu jam i Vetmuar në qytet te huaj
larg prej teje, larg prej deshires
por zemrat t'bashkuar
pres më mall që t'kthehem në atdhe

REF 2X:
ënderr oh ënderr
dëshiren ti coja asaj
dhe thuaji më të dashurës
se unë një dite do të kthehem në atdhe
Mira Konçi
Publikimi: 05/10/2010


Mira Konci - Te Dashures
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dashures".
3. Video është e këngës "Te Dashures", por nuk këndohet nga Mira Konci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mira Konçi:


Komente 0