Miradije Aliu
Miradije Aliu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Sopije Kosovë
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Mars 1972
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Miradije Aliu është një këngëtare e njohur. Miradija lindi në fshatin Sopijë të komunës së Therandes (ish-Suharekë). Pesë vitet e para të shkollës fillore i kreu në fshatin e lindjes, kurse tre të tjera dhe shkollimin e mesëm në Therandë në drejtimi: Matematiko Programer, pastaj shkollimin e lart e vazhdoj në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin ekonomik, të gjitha këto i kaloj me sukses të plot. Sot jeton në Prishtinë së bashku me bashkëshortin e saj Skënder Bajramin dhe dy dj...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0