Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miranda Hashani - Dasma Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I
po bijen dairet muzika plote
po martojme ne djalin tone
shamija te digjet fare
se maroi jeta beqare
cohu nuse hyn ne valle
po te pret daja me hallen
nusja sec paska siklet
se ka lon nanen e vet

1. refreni 2x
mashallah e bukur nusja
sy e vetull si hyrushja
paska trupin si drenush
o ma e bukur seshte askush

II
po pihet vera dhe rakia
e ka radhen shoqeria
vallen do ta ndezin sote
gezime paqit ne kete shtepi
bani qef pleq dhe te ri
more nusen qe deshe vet
qofshi te lumtur ju per jete

2. refreni 2x
hedhim valle dhe kendojme
djalin tone pe martojme
dhendrri paska shume lezet
lum nana e baba i vet


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti


Nuk kemi video për këtë këngë.
Miranda Hashani - Dasma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma".
3. Video është e këngës "Dasma", por nuk këndohet nga Miranda Hashani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Miranda Hashani:


Komente 0