Live Video

Mirela Deda - Shtepia E Nenes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/11/2013

2013-11-26T19:22:29

Pjesëmarrëse në

Musical-Fest 2013
Tu mendu me nostalgji
naten ne driten e henes
mu kujtu se ku jam rrit
shpi e vjeter shpi e nones

Sec mu bo nj rrudhe te balli
e mu mbushen syte me lot
o sa shume me kish marr malli
sa me fjale nuk thuhet dot

Shpi e nones nuk harrohet
se eshte djepi ku je rrit
vetem ke shtepi e nones
s'ke nevoje per me trokit

Ikin femijet njoni mbas tjetrit
doli fati u martun
shpi e nones njesoj mbeti
si per goce edhe per cun

Sepse eshte vater bujare
per te gjithe e ka nje vend
sa here vijne niper e mbesa
dhe me shume ajo shkelqen

Ne saraje me te cu
ate shpi s,ke me harru
e kujtoj kur vjen nje dite
vec atje hyn pa trokit

O njeri shko ku te duash
deren s'ka me ta hap kush
naten ne oret e vona
deren thone ta hap vec nona


Ky tekst u dërgua nga Adela
Më Shumë Këngë Nga Mirela Deda: