Më mbaj mend (për 1 muaj)


Miri Tika - Te Rrapi Ne Mashkullore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore".
3. Video është e këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore", por nuk këndohet nga Miri Tika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Miri Tika - Te Rrapi Ne Mashkullore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Xhevahiret E Jugut"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:04:26+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore" kënduar nga Miri Tika.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Miri Tika i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Baka & Maya Alickaj - Te Rrapi Ne Mashkullore

O te Rrapi more ne Mashkullore
E foli Çerçizi more me goje
E foli Çerçizi more me goje
O leri djemte e mi more te shkojne

O leri djemte e mi more te shkojne
O se ju skuq ju bej more me boje
O se ju skuq ju bej more me boje
O Çerçiz Topulli more me thone

O hyri prilli do moj doli marsi
O Gjirokaster o ç'u vra more Bimbashi
O Gjirokaster ç'u vra more Bimbashi
O nga Janina vjen more nazapi

O te vrane Bimbash more te vrane
O Çerçizi me Hi moj Hitolane
O te vrane Bimbash more te vrane
O Çerçiz Topulli me Hitolane

Petrit Lulo - Te Rrapi Ne Mashkullore

Eh doli Shkurti more hajde dhe hyri Marsi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
Eh nga Janina vjen more Mazapi.

Eh nga Janina vjen more Mazapi.
O në Mashkullorë o more te Rrapi.
O te Rrapi more o ne Mashkullore.
Foli Çerçizi more me gojë.

Eh foli Çerçizi more me gojë.
O Mylazim largo more Taborrë.
O Mylazim largo more Taborrë.
Oh leri djemt e mi more të shkojnë.

Eh leri djemt e mi more te shkojnë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O Çerçiz Topulli more më thonë.

Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.
Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.

Kenge Popullore - Te Rrapi Ne Mashkullore

Doli Shkurti hyri Marsi
Ne Gjirokaster u vra bimbashi

Te vrane bimbash te vrane
Hitoja me Bajramne

Doli Shkurti hyri Marsi
Ne Gjirokaster u vra bimbashi

Nga Janina vjen Mazapi
Ne Mashkullore te rrapi

Te rrapi ne Mashkullore
Foli Cercizi me goje

Mylazim largo taborre
leri djemt e mij more te shkojne

leri djemt e mij more te shkojne
se do t'ju kuq t'ju bej more me boje

do t'ju kuq t'ju bej more me boje
se ashtu e kam zakone

se ashtu e kam zakone
Cerciz Topulli me thone

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Miri Tika:


Komente mbi këtë këngë