A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Miriam Cani - Bring The Rain


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  28

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/08/2014

2014-08-15T12:00:06

I never should've left
burn it all down
miss you so much
I'm all tired out
wishin' your cloud never left my sky (ooo ooo)

Won't you drippin' in my head?
soaking through my jeans
baby bring the flood
come on back to me
I wanna feel the rush dive in so deep (ooo ooo)

I'm sorry, believe me
I wanna run when clouds come over
I'm open, I'm ready
come on in, come on in

CHORUS:
Bring the rain, let it fall
Gimme every drop
Don't you ever stop
I want it all
Bring the rain, let it go
I'm so caught up
I'm lookin' up for waterfall

Boy, I want you good
boy, I want you back
give me precipitation
like I never had
I don't want no shelter from this storm (ooo ooo)

I want your rain come and go
Don't care about sink and drown
Come on baby don't hold back

I'm sorry, believe me
I wanna run when clouds come over
I'm open, I'm ready
come on in, come on in

CHORUS:
Bring the rain, let it fall
Gimme every drop
Don't you ever stop
I want it all
Bring the rain, let it go
I'm so caught up
I'm lookin' up for waterfall

Come on bring it down on top of me
Come on bring it down on top of me
everything you got on top of me
come on bring the rain, come on bring the rain

I wanna walk through the rain
(come on bring the rain, come on bring the rain)
I wanna dance in the rain
(come on bring the rain, come on bring the rain)
it'll be the same, it'll be the same
If you feel the same
Just bring the rain

Baby just bring the rain...

CHORUS:
Bring the rain, let it fall
Gimme every drop
Don't you ever stop
I want it all
Bring the rain, let it go
I'm so caught up
I'm lookin' up for waterfall

Come on bring it down on top of me
Come on bring it down on top of me
everything you got on top of me
come on bring the rain, come on bring the rain

Rain rain rain rain....

e-Cards (3)

2018-10-14 20:47:19
I never should've left
burn it all down
miss you so much
I'm all tired out
2018-05-01 11:51:46
Burn it all down.
2018-05-01 11:50:58
I never should've left.

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019