A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 17-03-2016
  Këngëtarja Miriam Cani po i shijon në maksimum ditët me vajzën e saj, ndjenja e të bërit nënë e ka bërë Miriamin më të lumtur se kurrë. Ndonëse nuk ka preferuar që ta ekspozojë shumë vajzën në rrjetet sociale megjithatë së fundmi ajo ka postuar një foto mjaft të ëmbël me të. Në foto Mirami shihet duke i kapur dorën e saj me dorën e vajzës, kjo ka bërë që fotoja të marrë mijëra pëlqime në rrjetet sociale....

 • 05-03-2016
  Këngëtarja Miriam Cani ka publikuar një fotografi shumë interesante sot në rrjetin e saj social në Instagram ku edhe ka rikujtuar fëmijërinë e saj. Në foto ajo shihet pranë aktores Rita Ndoci, asokohe kur nuk e dinte që do të bëhej një yll. Miriam së fundmi nuk është shfaqur me asnjë projekt muzikor pasi po i shijon shumë ditët me vajzën e saj. Roli i nënës do ta mbajë atë edhe pak larg mediave derisa vajza pak të rritet dhe Miriami të vijë me projekte të reja dhe të jetë aktive ashtu siç ka qenë dikur....

 • 03-02-2016
  Këngëtarja Miriam Cani e cila për një kohë të gjatë nuk është paraqitur me ndonjë projekt të ri muzikor po është mjaft aktive në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka publikuar një foto ku shihet në avion, pasi po bëhet gati për fluturimin e radhës. Megjithatë në mbishkrimin e fotos ajo ka lënë shgkrim shumë interesant. “Mami për herë të parë mbi re”, ka shkruar Miriam në mbishkrimin e fotos duke na lënë të kuptojmë që është hera e parë që hipën në avion pas lindjes. ...

 • 31-01-2016
  Këngëtarja Miriam Cani nuk është parë shumë aktive në muzikë kohëve të fundit dhe arsyeja dihet sigurisht, pasi angazhimi i saj si nënë e ka lënë për pak kohë larg nga muzika. Miriami & Albania u bënë prindër në nëntor të vitit të kaluar, pasi sollën në jetë një vajzë rë cilën e pagëzuan me emrin Amelia. Edhe pse të dy figura të njohura ata nuk shprehën dëshirë që ta ekspozojnë bebenë e tyre nëpër rrjetet sociale. Megjithatë Miriami ka postuar së fundmi një foto në Instagram ku shihet bashk me Amelinë duke e mbajtur në krah, ...

 • 20-11-2015
  Këngëtarja shqiptare, Miriam Cani është shfaqur për herë të parë në foto në ditët e fundit në shtatzënisë. Një foto e publikuar nga mediat shqiptare e sheh atë në ditët e fundit të shtatzënisë me babain e saj. Këngëtarja ditë më parë doli në një foto edhe me Albanin por pa treguar stomakun e fryrë. Cani ka kohë që s’ka sjellë projekt të ri....

 • 04-11-2015
  Këngëtarja Miriam Cani pritet që shumë shpejt të bëhet nënë, ajo është në muajt e fundit të shtatëzanisë dhe pritet që brenda këtij viti të bëhet nënë. Ajo së fundmi ka publikuar në rrjetet e saj sociale një fotografi ku shihet me barkun e rrumbullakosur dhe duke shijuar rrezet e diellit. Mesa duket shtatëzania po e zbukur Miriamin....

 • 25-10-2015
  ta janë ndër çiftet më të lumtura dhe të pëlqyera të skenës shqiptare. Fjala është për këngëtarin Alban Skenderaj dhe Miriam Canin. Çifti ka një kohë të gjatë që janë në lidhje ndërkaq që së shpejti do të bëhen edhe prindër të vajzës së tyre të parë. Miriami për momentin është në Gjermani së bashku me prindërit, ndërsa pikërisht në ditët e fundit Albani është larguar për në Itali për shkak të aksidentit që ka pësuar vëllai i tij që fatmirësisht ka shpëtuar. Këngëtarja ka publikuar disa foto në rrjete sociale përmes të cilave ...

 • 03-06-2015
  Konkurrentja e Miriam Canit, Edea, e ka fituar edicionin e katërt të "X Factor Albania". Miriami, edhe gjatë kohës së realizimit të këtij formati televiziv, ka shkëlqyer. Ajo, e ka bërë më të mirën, siç e bën gjithmonë. Këngëtarja është ndër ato që kanë shumë adhurues, prej të cilëve surprizohen shpesh. Disa fansa të flaktë të saj kanë punuar rreth një vit për të krijuar një video të quajtur "100 mënyra për të shkuar Miriam". Në këtë video mbresëlënëse, marrin pjesë fëmijë, të rinj, etj. Miriami ka ngelur pa fjalë nga ajo çf...

 • 09-04-2015
  Të gjithë flasin për çiftin e famshëm Alban Skenderaj dhe Miriam Cani. E, kush nuk është magjepsur nga propozimi romantik që i bëri Albani Miriamit? Ajo i tha po dhe ajo po vazhdon të mbetet një po e fuqishme. Ndonëse mendohet se çifti në fjalë gjithmonë janë në rregull, Miriami thotë se ka raste kur edhe zemërohen. ‘’Duke qenë që edhe ne jemi njerëz me ndjenja, ndodh që edhe mund të zemërohemi për diçka’’. Sipas këngëtares së njohur, hidhërimet janë momentale. ‘’Po, gjithmonë janë momentale. Ndonjëherë ndodh të mos flasim një o...

 • 08-04-2015
  Spektakli i njohur X Factor Albania ka të ulur në poltronet e jurisë dy këngëtaret tona të bukura Miriam Cani & Bleona Qereti. Që të dyja këto që nga fillimi i spektaklit kanë rënë në sy për veshjen e tyre. Miriam Cani në puntatën e kaluar ishte e veshur e tëra me të kuqe dhe me flokë të mbledhur, e që në fakt ajo u duk taman si Kësulkuqja....

 • 25-03-2015
  Këngëtarja Miriam Cani ka publikuar sot një fotografi në rrjetin e saj social në facebook ku shihet me të fejuarin e saj Albanin në prapskenat e spektaklit "X Factor Albania", spektakël ky të dy janë anëtar jurie. Në mbishkrimin e fotos Miriami ka shkruar "Se ti je motivi i jetës sime" dhe kjo drejtuar Albanit sigurisht....

 • 15-03-2015
  Këngëtarja Miriam Cani çdo ditë e më shumë në rrjetet e saj sociale publikon thënie të mençura apo këshilla me të cilat iu drejtohet atyre. E duke marrë parasysh që jo të gjitha këngëtaret dinë të japin këshilla, Miriami nuk është nga ato. "Zoti di ta vlerësojë sinqeritetin", ka shkruar së fundmi në rrjetin e saj social në facebook....

 • 11-03-2015
  Enca Haxhia para disa ditësh postoi një fotografi në Instagram përmes të cilës tha se dëshiron që sa më shpejt të vjen stina e pranverës. Por, këngëtares Miriam Cani i ka dal vera përpara pranverës. Ajo ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet se është e veshur me rroba vere dhe prapa saj dukeshin rrezet e diellit. Kjo foto duket se është vetëm një foto e ‘kthyer në kohë’ përmes së cilës këngëtarja tregon se ka shumë mallë për këtë stinë....

 • 06-03-2015
  I ka shpeshtuar postimet e saj nëpër rrjetet sociale, e kjo është këngëtarja Miriam Cani e cila ka publikuar sërsih diçka interesante në facebook. Siç e dimë të gjithë ajo tash e një kohë është e dashura e këngëtarit Alban Skënderaj dhe jetojnë prej kohësh në Tiranë. Por jo vetëm Albani & familja janë gjërat që e bëjnë më të lumtur atë. Në status ajo kishte shkruar: "Kushtojini kohe edhe asaj qe e bene te lumtur shpirtin tend..."....

 • 01-03-2015
  Është shumë e dashur për publikun dhe ka një zë tepër të veçantë, është kjo këngëtarja Miriam Cani e cila pëlqehet mjaft shumë nga publiku dhe nuk është çdo herë aktive në rrjetet sociale si shumë kolege të saj, kjo pasi ajo është mjaft e anhazhuar në fushën e muzikës. Por së fundmi Miriami ka postuar në Instagram një koleksion te disa fotove kafshësh të cilat duken të dashuruara. Krahas fotos ajo ka lënë mbishkrimin: “Mos u frikësoni të dashuroni”...

 • 26-01-2015
  Këngëtarja e njohur Miram Cani sot nëpër rrjetet sociale ka postuar një fotografi ku shihet në shoqëri të Agim Canit, babait të saj dhe të fejuarit të saj Alban Skënderaj. Ndër të tjera në postimin e fotos ka shkruar se ndodhet mes dy dashurive dhe sa ata janë dy meshkujt e jetës së saj. 134/134526 130/130339 ...

 • 26-12-2014
  Të gjithë e dimë se Miriam Cani ka një dashuri të madhe, që ka një emër - Alban Skenderaj. Mirëpo, së fundi këngëtarja e njohur e thërret edhe dikë "dashuri", e ai është një qenush i vogël që ja ka vjedhur zemren këngëtares së njohur. Miriami, duket shumë e dhënë pas këtij qeni të lezetshëm. Urojmë që qeni të mos e konkurrojë Albanin....

 • 12-12-2014
  Miriam Cani & Alban Skënderaj vazhdojnë të jenë çifit më i dashur për publikun. Edhe pse ka shumë kohë që ata janë pjesë e skenës muzikore, ata kurrë nuk u përgojuan për asnjë skandal. Çifit aktualisht ndodhet në Evropë për një turne koncertesh që po realizojnë atje. Por ndërkohë fansat e çifit nuk ngurojnë të postojnë vazhdimisht foto e tyre në rrjetet sociale. Së fundmi është dërguar një foto e përpunuar ku shihen çifit i limutr në disa fotografi si dhe zbukurimet e festave të fundvitit....

 • 08-12-2014
  Këngëtarja e njohur për zërin e saj karakteristik dhe të ëmbël Miriam Cani duket se i pëlqen shumë thëniet e bukura, e kjo e bënë atë që gati çdo ditë të postoj ndonjë në Facebook. 130/130336 Miriami është apasionuar pas thënies: “Gjysma e bukurisë së njeriut është fjala. Flisni ëmbël se nuk ju kushton asgjë”, një fjali e cila vërtetë na duhet!...

 • 25-09-2014
  Miriam Cani është e lidhur mjaft ngusht me familjen e saj. Nëpërmjet rrjetit të saj social facebook këngëtarja ka treguar për dashurinë e saj që ka ndaj vëllaut të saj. Teksa ka postuar një foto me të, në mbishkrimin lart ajo shkruan: "Dhurata më e çmuar që më kanë bërë prindërit"....

 • 17-09-2014
  Është pa dyshim një nga këngëtaret më të lezetshme që ka tregu jonë. Është dhe hsumë simpatike por gjatësia e vogël duket se i shkakton herë pas here probleme në paraqitje. Është e detyruar që në shumicën e rasteve të qëndrojë në taka shumë të larta për të qenë sa më glamuroze dhe elegante. 131/131300 Miriam ka publikuar një foto në Instagram teksa shihet në evenimentin "Fernsehgarten" ne ZDF pa taka. Ajo i ka zabthur ato për të qenë sa më komode dhe për tu dhuruar autografe fansave të saj të shumtë. ”Pas shfaqes...

 • 01-09-2014
  Këngëtarja Miriam Cani ka publikuar së fundmi në rrjetin e saj social në isntagram një foto ku shihet e tëra pa make up. Fotoja siç duket është realizuar në maiknën e saj, e siç shihet ajo duket e bukur edhe pa make up. Fansat e kanë përgëzuar këngëtaren për look-un dhe guximin që ka ndërmmarrë për ta ndarë me fansat....

 • 26-08-2014
  Kënga “Bring the rain” është prezantuar para pak ditësh në kanalin zyrtar Youtube VEVO dhe menjëherë pas kësaj është përfshirë në playlistat kryesore të radiove në Gjermani, ku këngëtarja është e famshme si ish-pjesëtare e grupit pop të vajzave, Preluders, por edhe si prezantuese e disa emisioneve te suksesshme. Është rikthyer në vendin e fëmijërisë së saj, por tash më e fuqishme dhe me bagazh më të pasur profesional e artistik. 113/113297 Është kjo këngëtarja e mirënjohur shqiptare Miriam Cani e cila ka promovuar p...

 • 17-08-2014
  Këngën e bukur "Shiu im" nga Miriam Cani tani mund ta dëgjojmë edhe në gjuhën angleze në kanalin zyrtar të saj në VEVO. Pas këngës "Labyrinth", Miriam Cani ka lansuar edhe këngën tjetër në kanalin e saj zyrtar në Youtube. 129/129204 Kënga me titull "Bring the rain" mbetet e bukur si në verzionin shqip dhe ka edhe të njëjtin videoklip. Miriami do të promovojë këngën në Gjermani më 24 gusht në kanalin e njohur gjerman ZDF. 129/129166 Per Miriam Canin priten edhe të reja të tjera të rëndësishme. Spek...

 • 12-06-2014
  Këngëtarja Miriam Cani sapo ka publikuar klipin e këngës së saj më të re "Shiu Im". Ajo u shpreh se ka zgjedhur të bashkëpunojë sërish me producentet Alex James dhe Harry Sommerdahl, që realizuan edhe këngën e saj të mëparshme "Labirint". 129/129166 Me tekst të partnerit të saj në jetë, këngëtarit Alban Skëndëraj, kënga dhe klipi janë realizuar në dy versione- shqip dhe anglisht- nën ritmin pop/rnb. Xhirimet janë realizuar në Shqipëri me Max Production, ndërsa për veshjen e këngëtares është kujdesur stilistja Miranda D...

 • 18-04-2014
  Këngëtarja e njohur nga Shqipëria Miriam Cani, përmes rrjetit social Facebook ka bërë të ditur që së shpejti do të vijë me një videoklip të ri. Këngëtarja ka publikuar një foto të cilën e ka bërë gjatë xhirimeve të projektit të ri, ndërsa përbri saj ka shkruar: “Duke u bërë gati për xhirimet e klipit të ri ‘Bring the rain’”. Këngëtarja ende nuk ka bërë të ditur se kur do ta publikoj këngën më e re e këngëtares. Cani në komentet e saj ka treguar që kënga do të jetë në dy versione, shqip dhe anglisht sikurse kënga ‘Labirint’ që ka la...

 • 09-04-2014
  Miriam Cani së fundmi është bërë pjesë e kanalit më të madh të videove në yotube VEVO. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kanali VEVO i cili ka prezantuar videoklipin më të ri të Miriamit "Labyrinth" edhe në webfaqen e tyre. Me këtë Miriam Cani bëhet shqiptarja e dytë e cila bëhet pjesë e këtij kanali. Kujtojmë që edhe Ardit Çuni, një artist i ri vitin e kaluar u bë pjesë e këtij kanali. Ndërkohë Miriam Cani zgjodhi rrjetin e saj social facebook për ti bërë një falenderim të gjithë atyre që kontribuan në hapjen e këtij kanali, ndër ...

 • 16-03-2014
  Ka sjellë përmes rrjeteve sociale setin më të ri fotografik. E përveç fotografive që e sjellin mahnitshme, Miriam Cani ka treguar se është duke punuar fort edhe rreth projekteve të reja artistike. Ajo u zbulua si këngëtare në Gjermani, në një spektakël për zgjedhjen e talenteve. Dhe aty nisi rrugëtimin i saj në këtë art. Miriam Cani përmes grupit ‘Preluders’ është prezantuar pikërisht në spektaklin “Gjermania Kërkon një yll”, ku ka arritur të bëhet menjëherë e njohur dhe e dashur në Gjermani. Por, duket se më shumë se vetë dashuria pë...

 • 20-02-2014
  Duket se suksesi i ‘Labirint’ ka shtyrë këngëtaren që këtë këngë ta realizoi edhe për tregun e huaj. Bëhet fjalë për këngëtaren shqiptare Miriam Cani, e cila sot ka lansuar videokëngën e saj të lartpërmendur, por në gjuhën angleze 'Labyrinth'. Përderisa për videon e kësaj kënge u përkujdes produksioni ‘MAX Production’, tekstin e kanë shkruar Harry Sommerdahl, Heidi Rojas dhe Alex James. Ky version i këngës sipas kritikëve të muzikës, pritet të bëj ‘bum’ në tregun evropian sidomos atij gjerman, duke marrë për bazë se Cani ka f...

 • 17-01-2014
  Fillim viti për këngëtaren Miriam Cani duket se ka qenë i mbarë. Vetëm pak ditë më parë, Miriami ka veshur sërish fustanin e nusërisë duke qenë imazhi i linjës së fustaneve për koleksionin 2014 për një nga sallonet më të njohura të Tiranës. 124/124979 Edhe pse, akoma nuk e dimë se kur do ta vesh fustanin e nusëris për kurorëzimin e martesës së saj me këngëtarin Alban Skënderaj, një lidhje tashmë e konsoliduar, tashmë fansat e saj kanë njohur një princeshë të vërtetë dhe plot sharmë. “Backstage për Lili Sposa 2014...


Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019