A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mirjeta Mema - Legjende Dashurie


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/06/2009

2009-06-15T23:16:35

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 9

Participating in

Top Fest 6


kjo histori esht natyrisht, me e lasht se lashtesia
qe flet e flet e pafundsisht, se c'mund te bej dashuria
nje vajz e embel vajtonte, me engjuj me gjinde fliste
po qe se djelli perendonte, djaloshi saj do vdiste

ashtu e heshtur rrinte sot, e tretur fort ja ngulte syte,
ku pakes djell qe kishte mbetur, sa nje kandil leshonte drite
dhe syt i mbante gozhduar, andej nga djelli po ikte
ne horizont duke hushuar, dhe zemren djalit, ja fikte

Po erdhi casti i mrekullis,nga klithme e zjarrt e dashuris
aty ku mendja nuk ta pret, ne horizont djelli u step


Lyrics submited by EsaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019