Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mirush Kabashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  28
 • Vendlindja:
 • Shkodër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 71 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mirush Kabashi është një artist i njohur. Mirush Kabashi lindi në Shkodër, por është rritur në Durrës. Është një aktor shqiptar. Origjina e tij është nga Gjakova. Ai është aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike. Gjithashtu, Kabashi është cilësuar si një nga interpretuesit më të mëdhenj të poezisë në Shqipëri. Ai ka dhënë një kontribut të madh në filmografinë shqiptare. E ndërsa një pjesë të jetës së tij ia ka kusht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Elis Nova

Naim Hoti

Endrit Shani

Glenis Dume

Elton Ismaili

Albi Nako

Agron Llakaj

Julian Mustafa

Ardian Qokaj

Arjan Toci

Tags: Mirush Kabashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet