Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Mirvet & Ramize - Kenge Synetie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/06/2013

2013-06-13T14:51:53


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Synetie" kënduar nga Mirvet & Ramize.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mirvet & Ramize i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylber Idrizi - Kenge Synetie

Nana e baba shum jan gzu
Po bajn dasem me shyret
Farefisin e kan ftu
Djalin ton e bajm synet

REF:
Boni boni mashalla
Per ma tmirin djal
Luni kceni me sevda
Ju o dajallar

Dajallaret jan tubu
Ndasem tnipit dojn me djeg
Lum moj moter na ke gzu
Nipin ton e bajm synet

Alma Daci - Kenge Synetie

te dyrt e oborrit
po n´dihet ni krism
po vijn dajallaret
dasmen me ja nis (2x)

REF
lum e lum ban motra
per vllaznit e vet
po ja nisin dasmen nipit
oh me shum shyhret (2x)

u cun gjith katundi
edhe gjith mahalla
motra del te dera
sa mir ju nis dasma (2x)

REF
lum e lum ban motra
per vllaznit e vet
po ja nisin dasmen nipit
oh me shum shyhret (2x)

Adnan Daci - Kenge Synetie

Gjithë diten punoj
gjithë naten mendoj
kur ta bajm synet djalin
me qka do ta ndrrojm
seter e pantoll
kmish e gjamedan
kur ti del babes perpara sikur kapetan

gjithë diten punoj
gjithë naten mendoj
kur ta bajm synet nipin
me qka do ta ndrrojm
o seter pantoll e jelek te zi
kur ti del dajes perpara
veshur si zotni

Gjithë diten punoj
gjithë naten mendoj
kur ta bajm synet djalin
me qka do ta ndrrojm
kur ta bajm synet nipin
me qka donta ndrrojm
seter e pantoll
kmish e gjamedan
kur ti del babes perpara sikur kapetan
kur ti del dajes perpara sikur kapetan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mirvet Dhe Ramize:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet