Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Mirvet & Ramize - Genjeshtare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2015

2015-02-08T23:19:29

Këngë e albumit:

"Je Betu"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Genjeshtare" kënduar nga Mirvet & Ramize.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mirvet & Ramize i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

AroGanti - Genjeshtare

verse 1
ishte e papritur qe nga shikimi i pare
beje diferencen edhe ne radh te par
imagjinoja te te kishja ishte e papar
me the dy fjal e kuptova mesazhin e kisha mar
ishte mbasdite nga qielli shiu po binte
ora e takimit po afronte po vinte
menyra sesi ecje pa frym po me linte
ti zgjoje nje pjes qe mbrenda meje po flinte
kjo qe po te them nuk esht e ekzagjeruar
ti ke nje menyr cunat per ti fiksuar
nga ana teknike je e kompletuar
por levizja qe ti bere ishte e pallogjikuar
ti je e pakontrolluar kur e mer ate ne duar
historis i dhe nje fund akoma pa filluar
kish me dhe te kuptoja kur ne ishim takuar
tani me dhe arsye dhe per ty un kam menduar

refren 2x
mendoja qe ne bashk do ishim gjithmon
mendoja gabim kshu esht kur dashuron
ti ishe genjeshtare e kuptova shum von
tani me le rehat sepse me nervozon

ta kam then qe kur dehem shprehem 100 her me bukur
100 her me paster 100 her me sinqerisht
un e kam menyr jetese sigurisht
fjalet qe i them tani kan qellim sjan gabimisht
jan per ty te te kujtojn ato qe ne berem
me bere te bera shum gjera jam tjetri je njera
por nuk i them te tera sepse po dal nga tema
3shi mac mbetet emblema
kush esht molla e ndaluar te pema
ajo qe ne jetuam ishte dicka magjike
dicka qe me pelqente dhe sdo doja kurr te ikte
me dukej si nje shkall qe drejt parajses po me ngjiste
po u shndrua si nje flak brenda ne ferr dhe po me digjte
ok tani te uroj te kesh ti fat
ne ate qe ti ke zgjedhur be cte duash ne fakt
esht garant per ty kam dashuri dhe jo inat
por ti ike dhe me le mori fund mos u kthe prap

refren 2x
mendoja qe ne bashk do ishim gjithmon
mendoja gabim kshu esht kur dashuron
ti ishe genjeshtare e kuptova shum von
tani me le rehat sepse me nervozon

outro
ishe genjeshtare ste interesonte fare
tani qe me le vetem do ta ndez nje cigare
se prisja kte nga ty por skam cte bej tani
filloj te te harroj

Daim Lala & Buqe Rama - Genjeshtare

Hou Hou Hou
Hou Hou Hou

Me premtove mua dashurin
E ma bane jeten met zi
Me ke folur fjal shume t'mira
Ne fund dole me dy ftyra x2

Ti je genjeshtar hou
Ti je genjeshtar
Nuk meriton zemra ime
Ta don nji tradhetar x2

Hou Hou Hou
Hou Hou Hou

Nuk te doli zemer fundi mire
Kur ta bana un lamtumir
Un nuk muj ma shume me vuj
Nuk kam zemer per me lujt x2

Ti je genjeshtar hou
Ti je genjeshtar
Nuk meriton zemra ime
Ta don nji tradhetar x2

Ti je genjeshtar hou
Ti je genjeshtar
Nuk meriton zemra ime
Ta don nji tradhetar x2

Bit Boys - Genjeshtare

shume genjeshtare je
shume cuna mbrapa ke
mendon se po m'mashtron
por un that ty ta le

" ti e din sa mpelqen
per mu vlen
ti e din mle pa men
me rremben
edeh n'club kur ti vjen
kejt i cmen
ulesh nprehnin tem
e m'ferkon ven e pa ven ( ven )
kejt e din se cka ndodh kur ti kcen love
bytha jote kur perdridhet mu m'defren love
gjoksi jot bomb bomb kardinal
ti nga posht ke mare val
kur po t'foli vec me fjal se
erotik un jom e tjap shum shije
besi jot moj zemer per krahu tka hije
e din ti ty ta honksha zemren
jam un plot shije
kom shum pasion per femren
xheloze behesh ti per mua
m'vraft zoti mua qe t'rri me ty un s'dua

shume genjeshtare je
shume cuna mbrapa ke
mendon se po m'mashtron
por un that ty ta le

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mirvet Dhe Ramize:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet