Mixey
Mixey
Mixey
  • Emri i Vërtetë:
  • Shpend Hajredini:
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mixey është këngëtar, autor këngësh dhe producent i njohur. Mixey është një nga producentët më të njohur dhe kirjues i shumë hiteve të fundit. Ai ka tash e disa vite që është pjesë dhe punon në kuadër të kompanisë "Authentic Entertainment" pjesë e së cilës janë emra të afirmuar të muzikës si: Capital-T, 2po2, Era istrefi etj. Ka punuar disa këngë, ai merret me krijimin e melodisë, orekstrimit, inçizimit dhe masteringut të këngëve. Ndër pordhimet më të njohura të tij janë: "Posh" e Capital T & 2po2, "Kur Fol Zemra" - Capital T, "Hapat e Mi" nga Vedat Ademi, "E dehun" nga Era istrefi etj.

Më datë 17 Maj 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "E Dehun", në bashkëpunim me Mixey. Muzika e këngës u punua nga vetë Era Istrefi, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Era Istrefi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 31 Gusht 2014, 2po2 publikojnë videoklipin "Prishtinali", në bashkëpunim me Dj Blunt, Lumi B, Lyrical Son, Capital T, Real 1, Mixey & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 11 Mars 2016, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Liri", në bashkëpunim me Mixey. Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 7 Qershor 2017, Granit Derguti & Mixey publikojnë videoklipin "Lova", në bashkëpunim me Xhensila. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, Mixey, teksti u shkrua nga Granit Derguti, Xhensila.

Më datë 24 Qershor 2017, Mixey publikon videoklipin "Hatixhe", në bashkëpunim me Capital T. Muzika e këngës u punua nga vetë Mixey, teksti u shkrua nga Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 6 Qershor 2018, Mixey publikon videoklipin "As Ni Gote", në bashkëpunim me Nora Istrefin. Muzika e këngës u punua nga Mixey, Era Istrefi dhe Nora Istrefi, teksti u shkrua nga Yll Limani, e Era Istrefi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Në Maj 2019, Mixey merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Hatixhe", në bashkëpunim me Capital T.

Më datë 10 Gusht 2019, Valza, Don Phenom & Mixey publikojnë videoklipin "Andale". Muzika e këngës u punua nga Mixey, ndërsa teksti u shkrua nga Don Phenom & Mixey. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 24 Janar 2020, Enca, Zaza & Mixey publikojnë videoklipin "Amor". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 7 Janar 2022, Mixey, Tani & Nosadzone publikojnë videoklipin "Mami". Muzika e këngës u punua nga Tani (ReArt). Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 1 Prill 2022, Luar & Mixey publikojnë videoklipin "Ami". Teksti i këngës u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa orkestrimi u punua nga Mixey. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Në Maj 2022, Luar & Mixey marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Ami".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0