Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mixey
  • Emri i Vërtetë:
  • Shpend Hajredini
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  27

Mixey është këngëtar, autor këngësh dhe producent i njohur. Mixey është një nga producentët më të njohur dhe kirjues i shumë hiteve të fundit. Ai ka tash e disa vite që është pjesë dhe punon në kuadër të kompanisë "Authentic Entertainment" pjesë e së cilës janë emra të afirmuar të muzikës si: Capital-T, 2po2, Era istrefi etj. Ka punuar disa këngë, ai merret me krijimin e melodisë, orekstrimit, inçizimit dhe masteringut të këngëve. Ndër pordhimet më të njohura të tij janë: "Posh" e Capital T & 2po2, "Kur Fol Zemra" - Capital T, "Hapat e Mi" nga Vedat Ademi, "E dehun" nga Era istrefi etj.

Më datë 17 Maj 2014, Era Istrefi publikon videoklipin "E Dehun", në bashkëpunim me Mixey. Muzika e këngës u punua nga vetë Era Istrefi, teksti u shkrua nga Era Istrefi, Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Era Istrefi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 31 Gusht 2014, 2po2 publikojnë videoklipin "Prishtinali", në bashkëpunim me Dj Blunt, Lumi B, Lyrical Son, Capital T, Real 1, Mixey & Dj Flow. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 11 Mars 2016, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Liri", në bashkëpunim me Mixey. Muzika e këngës u punua nga vetë Dafina Zeqiri, teksti u shkrua nga Arianit Palaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dafina Zeqiri u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 7 Qershor 2017, Granit Derguti & Mixey publikojnë videoklipin "Lova", në bashkëpunim me Xhensila. Muzika e këngës u punua nga Granit Derguti, Mixey, teksti u shkrua nga Granit Derguti, Xhensila.

Më datë 24 Qershor 2017, Mixey publikon videoklipin "Hatixhe", në bashkëpunim me Capital T. Muzika e këngës u punua nga vetë Mixey, teksti u shkrua nga Capital T, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 6 Qershor 2018, Mixey publikon videoklipin "As Ni Gote", në bashkëpunim me Nora Istrefin. Muzika e këngës u punua nga Mixey, Era Istrefi dhe Nora Istrefi, teksti u shkrua nga Yll Limani, e Era Istrefi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey.

Në Maj 2019, Mixey merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Hatixhe", në bashkëpunim me Capital T.

Më datë 10 Gusht 2019, Valza, Don Phenom & Mixey publikojnë videoklipin "Andale". Muzika e këngës u punua nga Mixey, ndërsa teksti u shkrua nga Don Phenom & Mixey. Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 24 Janar 2020, Enca, Zaza & Mixey publikojnë videoklipin "Amor". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Ish-Anëtar i grupit

TDS

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet