A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mixey - Hatixhe  (Feat. Capital T)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  384

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/06/2017

2017-06-24T14:56:07

Featuring

Capital T

Muzika & Orkestrimi:

Mixey

Teksti:

Capital T

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 19
Moj Hatixhe moj shami kuqe
Ti ngjyn nana moj flokt e kuqe
Flokt e kuqe ti shitoft zana
A po te dhimen o baba nana?

Babe, pe di ca po don ti
Pe di ca po pret
Kur p'e kqyr telefonin
Ej, ti po don me ma ni zonin
Se po don me ta dhon zemren
Sa her ti ma jep t'tonen
Cka, un' jom vec me to
Un' ja dho kejt ai s'i jep kurgjo
M'ka pa n'qytet
Me ni snapback and reggae
Tash po m'shkrun n'Snapchat
Se po don me m'pa vet

Oho
As ajo s'e ka leht
A e din sa xheloz o fraeri vet?
Shoqes i ka thon: 'A ma qet?'
Plus i ka kallxu
Qe jom ma i mir n'qytet

Hooh
I'm on fire
Nese del me mu
Kom me majt vec n'ajër
Po ajo p'e din
Perqata ja kom cek
Qysh n'fillim
I thash...

Moj Hatixhe moj shami kuqe
Ti ngjyn nana moj flok't e kuqe
Flokt e kuqe ti shitoft zana
A po' te dhimen o baba nana?

Babe, pe din ca po lypi?
Po du me kon i pari te ti
Asniher i dyti
Po me rënd'si me kon i yti
Po du dashni se interesi na myti
Hey, ti pe din ca po thom
E di qe je e zgjut ti kejt senet i kupton
Ti kallxom ca po menon
Po ma mir mu kon me mu
Sesa me tjeter kon

Hatixhe, un' po ta boj me dije
Qe ty shum' po t'ka hije
Sa her' qe m'provokon
Moj Hatixhe, un' po ta boj me dije
Ti e din qe ta lo kile
Edhe prap' nuk ki ku shkon

Moj Hatixhe shami kuqe
Ti ngjyn nana moj flok't e kuqe
Flok't e kuqe t'i shitoft zana
A po t'dhimen o baba e nana?


Ky tekst u dërgua nga  TonnidasKartolina (4)

2018-09-23 23:57:20
Moj Hatixhe,
unë po ta boj me dije
Ti e din që ta lo kile
Edhe prapë nuk ki ku shkon
2018-08-21 14:03:15
Babe, pe di ça po don ti
Pe di ça po pret
Kur p'e kqyr telefonin
Ej, ti po don me ma ni zonin
Se po don me ta dhon zemrën
2018-01-12 20:24:56
un' po ta boj me dije
Qe ty shum' po t'ka hije
Sa her' qe m'provokon
U krijua nga Odi 2017-11-05 12:14:30
Po du dashni se interesi na myti

Krijo Një Kartolinë

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019