Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mjellma - Nuk Ia Vlen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Me mijëra ëndërra i lash pas
Për një premtim që ty të dhash
U lëndova thelle e di ...
Por tash kam ikur larg nga ti

sot filloj një tjetër jetë
Zemrën degjova kte here...
Më mirë e humbur por në liri
Më mirë e vetme se me ty

A vlen të jesh tjetër njeri?
A vlen ti trembesh vetës ti?
A vlen të humbasësh gjithçka që ke
Jo për ty, jo për ty, për ty...

Do dëgjoj zemrën time
Do vazhdoj jetën time
Larg dhimbjes do jem
Jo nuk ndaloj e do kërkoj
Të rigjej vetën time sot

Dil shpejtë nga jeta ime...
Mos lëndo zemrën time..
Dua t'jem e lirë, një jetë të re,
Një shanc të ri tash me duhet unë të kerkoj

Për mua do mbetesh si një manikin
Dhe askush nuk do të ketë ty jo më fiksim
Nje kujtim shumë i vjeter dhe pa rëndësi
Një dëshirë e gabuar një mendim gri

Ne boten tende, i vetëm, vetëm tash je
Fytyrën tënde ne pasqyre dot më nuk sheh
Ma more zemrën e di dhe po e pranoj
Por k'të gabim, nëser jo jo nuk e harroj

A vlen të jesh tjetër njeri?
A vlen ti trembesh vetës ti?
A vlen të humbasësh gjithçka që ke
Jo për ty,jo për ty,për ty...

Do dëgjoj zemrën time
Do vazhdoj jetën time
Larg dhimbjes do jem
Jo nuk ndaloj e do kërkoj
Të rigjej vetën time sot

Dil shpejtë nga jeta ime...
Mos lëndo zemrën time..
Dua t'jem e lirë, një jetë të re,
Një shanc të ri tash me duhet unë të kerkoj


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimMjellma Berisha
Publikimi: 05/06/2013
Festivali: Top Fest 10
Muzika: Julian Lekocaj
Teksti: Julian Lekocaj
Orkestrimi: Julian Lekocaj


Mjellma - Nuk Ia Vlen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Ia Vlen".
3. Video është e këngës "Nuk Ia Vlen", por nuk këndohet nga Mjellma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mjellma Berisha:


Komente 0