Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mody - Zhgenjimet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Flamer
U bo edhe 1 vit
Kaloj dhe 1 motmoti
Hala n'ket gjendje
Se doren s'ma dha zoti
Po i shkojka nanes
Per faqje 1 pik loti
Djal i nanes bir
Thot i njejti nuk je mo ti
Dhe sa duhet me prit hala
U bo shum kohe pa t'pa
Pikepytja ngelet pikpytje
Se pergjigjie nuk ka
E dhimbja vazhdojka
Zemren ma coptojka
A thu kshu po shkojka
Burri lotikojka
Ishte vone kur e ndjeva
Nane zemren ty ta theva
N'rrugt e jetes u rrembeva
Lash ate shkolle tjeter kreva
Mos mu duk mo si fmi
Me jetu pa pas dashni
Ka shum kohe pa t'pa me sy
M'fal qe zemren ta kam thy
M'fal qe ondrrat ti trishtova
Jam pendu,e di gabova
Fmi per ty jam sa te jet jeta
E kthej koken nga qielli
E shoh 1 rreze dielli
Ma mush zemren me shpresa
Ne rrug te jetes me bo kthesa
Sado qe te kete pengesa.

Refreni 2x
Shum pikllime n'zemren time
U mbush jeta me zhgenjime
Sa gabimet un i bona
A sa plage i mori nana

U bo jeta terr
Rruga jeme vec probleme
Qysh ate dite
Kur ja ktheva shpinen nanes teme
E lashe ate shqipni
Ika per vale t'detit
Ishte shum e rande
Kjo rruga e gurbetit
Me zemer te pikllume
Te kalumen kujtoj
Veten e gjykoj
Pse kshtu po gaboj
E pranoj ket gabim
Kurgjo s'po ndryshojka
Per vec synit tem
Ma shum po lotojka
Kalun shum vite vujtje siklet
Nana ka harru ftyren e birit vet
Ka ardh koha per mu kthy
S'muj me duru mo
U bon qe sa vjet
Qe familjen se kam pa
U bon qe sa vjet
Loti mbushur me mall
A thu kur do vije ajo dite
Per mu shmall
A thu kur do vije ajo dite
Nanes nder mi trokit
Me ja fshi lotet nga syte
E mo mos me u merzit.

Refreni 2x
Shum pikllime n'zemren time
U mbush jeta me zhgenjime
Sa gabimet un i bona
A sa plag i mora nona


Ky tekst u dërgua nga IbrahimMody
Publikimi: 07/11/2010


Mody - Zhgenjimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zhgenjimet".
3. Video është e këngës "Zhgenjimet", por nuk këndohet nga Mody.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mody:


Komente 0