Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Monika Salihu - Jeta Nuk Eshte Stacioni I Fundit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2008

Komente

Asnjë Koment

20/11/2008

2008-11-19T23:00:00+00:00Natë, rri e zbathur në tokë
Rri me zemër, pa kokë
Do ti vë të gjithë engjujt në gjumë
Do të fshihem dhe unë
Thellë në ty.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim.

Ty , përbrenda të fsheh
E harresa stë njeh
Ska më gojë e as frikë në mes nesh
Se sa qielli dhe retë
Dashuri më mbuloj.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim.

Për dhuratë ëndrrat mi morre
Vetëm mua s'mi dhurove, jo
Të kam parë e qarë me tjetër o
Edhe pse me zemër thyer
Smë pengon
Që prapë të dashuroj
Përherë njësoj.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim...

Një natë sikur kjo
Vetëm sikur kjo
Ma fal.


Ky tekst u dërgua nga Dona
Më Shumë Këngë Nga Monika Salihu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet