Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morena Reka - Puthme Qe Te Na Besojne  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Muzika:

Vladimir Kotani

Teksti:

Arben Duka

Komente

1 🔥

06/05/2013

2013-05-06T14:55:00+00:00Pse me rri o djale i zemeruar
syte e vrenjtur nga meria
në ata sy me mall tè perveluar
dikur qeshte dashuria

Në ata syte e bukur, syte e shkruar
cka qe nxin qerpik i rene
Thuamë valle dikush na ka ngateruar
thuamë se ç'te ka thene

Puthme përsëri me mall e deshire
puthme se s'do na besojne
Le te celin perjete anes buzes që ndez
mijra flete

Lulet yjet pa pritur celen
dallendyshet ne sy tu ndezën
Largove rete,largove dhe eren
edhe sërish ti zgjove pranveren

Sjell kaltersi ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
ne vend te jose me thuaj nje po

Sjell kaltersi ne syte e tua
se rete pranvera jo nuk i do
Me fal veshtrimin e dashuruar
ne mijra fjale me thuaj vec po


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Morena Reka:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet