A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Morena Taraku

Lule ➡ Flor

 Shqip ➡  Spanjisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Sihana Mjeku


Lule

Bota ime e lumtur u përmbyt
Ti i mbylle sytë, ho nënë
Askush nuk më pa mua në lotë
Unë desha t’jem e fortë, ho nënë
Babit në kraharor si ja le vajzën
Shkove zbukurove edhe parajsën

REF:
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra

Babi nuk më len unë të dëshpërohem
Gjithmonë më rri pranë, ho nënë
Babi nuk më len unë të rrëzohem
Për dore ai më mban, ho nënë
Ti më vjen në ëndërr dhe më flet
Unë e di se në parajsë më pret

REF: x2
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra


Flor

mi mundo feliz se inundó
tu cerraste los ojos , oh mama
nadie me vio ni una lágrima
quería ser fuerte , oh mama
a papá en el pecho le dejaste la niña
fuiste hasta a adornar el paraíso

Flor, en la lluvia, en la nieve, en el sol
en mi tu vives
los colores del arcoiris del cielo
los pintas para mi
cuantas veces me puse triste
y fruncí el ceño
para desprendes luz ,
flor de muchos colores

papa no me deja desesperarme
siempre esta pendiente de mi , ay mama
vienes en mis sueños y me hablas
pero se que en el paraíso me esperas

Flor, en la lluvia, en la nieve, en el sol
en mi tu vives
los colores del arcoiris del cielo
los pintas para mi
cuantas veces me puse triste
y fruncí el ceño
para desprendes luz ,
flor de muchos colores

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019