A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Morena Taraku

Lule ➡ Fleur

 Shqip ➡  Frengjisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Lule

Bota ime e lumtur u përmbyt
Ti i mbylle sytë, ho nënë
Askush nuk më pa mua në lotë
Unë desha t’jem e fortë, ho nënë
Babit në kraharor si ja le vajzën
Shkove zbukurove edhe parajsën

REF:
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra

Babi nuk më len unë të dëshpërohem
Gjithmonë më rri pranë, ho nënë
Babi nuk më len unë të rrëzohem
Për dore ai më mban, ho nënë
Ti më vjen në ëndërr dhe më flet
Unë e di se në parajsë më pret

REF: x2
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra


Fleur

Mon monde heureux a été inondé
Tu as fermé les yeux, mère
Personne ne m'a vu en pleur
Je voulais être forte, mère
Sur la poitrine de papa tu as laissé ta fille
Tu t'en es allé et illuminé le paradis

REF:
Fleur, sous la pluie, sous la neige, sous le soleil
En moi tu vis
Les couleurs de l'arc-en-ciel dans le ciel
Tu les dessines pour moi

A chaque fois que j'étais triste
Et j'avais une mine renfrognée
Pour moi tu es devenue une lumière
Une fleur coloré

Papa ne m'a pas laissé en désespoir
Il est toujours resté à mes côtés, mère
Papa ne m'a jamais laissé tomber
Par la main il me tient, mère
Tu viens dans mes rêves et me parle
Je sais que tu m'attends au paradis

REF:x2

Fleur, sous la pluie, sous la neige, sous le soleil
En moi tu vis
Les couleurs de l'arc-en-ciel dans le ciel
Tu les dessines pour moi

A chaque fois que j'étais triste
Et j'avais une mine renfrognée
Pour moi tu es devenue une lumière
Une fleur coloré

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019