Morena Taraku
Morena Taraku
Morena Taraku
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Stamboll
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Prill 1993
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop dance
Morena Taraku është këngëtare e njohur. Me transformimin e vet të pazakonshëm ka arritur majat e bukurisë. Është zgjedhur “Miss Kosova 2010”, “Miss Liberty of the World 2012", mori pjesë në “Miss Earth 2010”, ka përfaqësuar Shqipërinë në “Miss World 2012”; shijoi aventurën e saj në “VIP Shpija 3”, provoi veten si prezantuese e “Video Festit Muzikor”, është imazh publicitar i DigitAlb. Ka treguar edhe më shumë nga talenti i saj i fshehtë dhe, akoma është një ndër personazhet më të dashura të skenës vendëse. Ta njohësh privatisht, është kënaqësi e vërtetë, sepse krahas të gjitha sukseseve të cilat i ka arritur, ajo edhe më tej është shumë e shoqërueshme, e hareshme dhe vajzë shumë interesante. Ajo që pëlqehet tek Morena është edhe stili i saj i veshjes, i cili, para së gjithash, është i pazakonshëm, herë-herë edhe avangarde. Morena, tani e di se çka dëshiron. Mirëpo, është edhe e vetëdijshme për atë që posedon. Me buzëqeshjen e saj karakteristike thyen edhe karakteret më të vrazhda.

Në Qershor 2014, Morena Taraku merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "My Love", në bashkëpunim me Blero. Një Mis që kërkon të bëjë karrierë edhe në muzikë dhe siç bëjnë të ditur mediat, bukuroshja Taraku ka talent në muzikë. Ajo jo vetëm ka menduar ti hyjë seriozisht kësaj rruge, por tanimë ka zgjedhur edhe kompaninë me të cilën do punojë. Bëhet fjalë për kompaninë muzikore “elephant”. Morena përveçse një figurë e suksesshme në botën e modës dhe atë televizive, fillon të ketë sukses edhe në muzikë.

Në Dhjetor 2014, Morena Taraku merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "Off".

Më datë 18 Mars 2015, Morena Taraku publikon videoklipin "Love Love".

Më datë 24 Maj 2015, Morena Taraku publikon videoklipin "Ki Me Bo", në bashkëpunim me Stresi. Muzika e këngës u punua nga Granit Gashi, Nurteel, teksti u shkrua nga Granit Gashi, Nurteel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Massive Production. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 9 Janar 2016, Morena Taraku publikon videoklipin "Lule".

Më datë 4 Dhjetor 2016, Morena Taraku publikon videoklipin "Amore", në bashkëpunim me Aida Doçi. Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Chipsi.

Më datë 12 Shkurt 2017, Morena Taraku publikon videoklipin "Inat". Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Chipsi. Videoklipi u prodhua nga XL Films. Me këtë këngë, Morena Taraku merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 23 Korrik 2017, Morena Taraku publikon videoklipin "Shlif". Teksti u shkrua nga vetë Morena Taraku. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 30 Maj 2018, DJ PM & Dj Dagz publikojnë videoklipin "Femnat", në bashkëpunim me Morena Taraku. Teksti u shkrua nga Uki Latifi. Xhiriemt e klipit u realizuan në Stamboll dhe për veshejn është kujdesur Uron Esati.

Më datë 23 Dhjetor 2018, Morena Taraku publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Sabri Fejzullahun. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 14 Korrik 2019, Morena publikon videoklipin "Swag”. Bashkpuntorët për këtë projekt ishin: Uron Esati, i cili është përkujdesur për dukjen e Morenës (styling), NSL është përkujdesur bashkë me Morenën për tekstin dhe melodinë e këngës, ndërsa beati është punar nga DryBeats. Videoklipi ështe realizuar nga MaxProduction.

Më datë 20 Tetor 2019, Morena Taraku publikon videoklipin "Missed Call". Teksti i këngës u shkrua nga Morena Taraku.

Më datë 17 Prill 2020, Morena Taraku publikon videoklipin "F*ck Your Location", teksti i së cilës do t’i referohet si një hakmarrje për talljet që iu bënë lidhur me bisedat telefonike që iu përgjuan dhe publikuan në rrjetet sociale.

Më datë 24 Shtator 2020, Morena & Stresi publikojnë videoklipin "Bad Girl".

Më datë 5 Nëntor 2020, Morena publikon videoklipin "Alexander".

Më datë 7 Shkurt 2021, Fero publikon videoklipin "Money", në bashkëpunim me Morenën. Teksti i këngës u shkrua nga Fero & Morena Taraku.

Më datë 26 Gusht 2023, Skerdi & Morena Taraku publikojnë videoklipin "Malli". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Skerdi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Morena Taraku »

Komente 84