Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Morena Taraku - Lule  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  83

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/01/2016

2016-01-09T18:00:01

Bota ime e lumtur u përmbyt
Ti i mbylle sytë, ho nënë
Askush nuk më pa mua në lotë
Unë desha t’jem e fortë, ho nënë
Babit në kraharor si ja le vajzën
Shkove zbukurove edhe parajsën

REF:
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra

Babi nuk më len unë të dëshpërohem
Gjithmonë më rri pranë, ho nënë
Babi nuk më len unë të rrëzohem
Për dore ai më mban, ho nënë
Ti më vjen në ëndërr dhe më flet
Unë e di se në parajsë më pret

REF: x2
Lule, në shi, në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit n’qiell
Për mu i vizaton

Sa herë që jam mërzitë
E mu ngrys fytyra
Ti për mu u bëre dritë
Lule me shumë ngjyra


Ky tekst u dërgua nga arditaKartolina (5)

2019-11-14 15:30:20
Babit në kraharor
si ja le vajzën
Shkove zbukurove
edhe parajsën
2019-11-07 08:41:21
Lule në shi
në borë, në diell
Në mua ti jeton
Ngjyrat e ylberit
N'qiell për mu
i vizaton
U krijua nga Arlinda fetahu 2018-09-01 22:51:02
Bota ime e lumtur u përmbyt
Ti i mbylle sytë o nënë
Askush nuk më pa mua me lotë
Unë desha t'jem e fortë o nënë
2018-01-18 19:17:21
Ti per mu u bere drite
lule me shume ngjyra
U krijua nga edina mehmeti 2017-10-19 19:52:45
bota ime e lumtur u permbyt

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Morena Taraku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet