Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Morina - Mc (diss Mcqoppa)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mc (diss Mcqoppa)".
3. Video është e këngës "Mc (diss Mcqoppa)", por nuk këndohet nga Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Morina - Mc (diss Mcqoppa)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T11:58:09+00:00Morina:
x2Ref.
Kqyre McQopen
Kqyre sakatin
U bo botha jote
Me sha UniKKatin.
Rri aty n’Opoj
Venin ku e ki
Mos em shtin me ardh anena
Se ta qi at famili.

Un ta qes gishtin drejt
E ti thu nuk pe vrej
Syt qe i ki qakar
Un ka truni ti kthej.
E ki rre unikkatilin
A e ki pernime
Nese bon me tvet diqka
Qat anderr kur e pe?!
Pse po han mut palidhje
Pse pe dhin krejt pi goje
Po nejse nuk ki faj
Se ti je prej Opoje.
Une nuk pe mbroj Viktorin
Veq pe mbroj ni mergimtar
Qe ka dal jasht Kosove
S’do me thon qe sosht Shqiptar.
Ski nevoj me shku n’Bronx
Ski nevoj me shku as n’Kin
Rruga 27 nentori
Pa numer, Prishtinë.
Mos e qit asni za
Se leht ta msheli at goj
Ta shti Karin n’fyt
E deri nlukth ta qoj.
Serizosht e kom
Ma se nuk ta qet
Nuk ta jap une ngoj
Edhe pse ti ki qef.
Jo se ma flliq
Se i flliqt je vet
Ta qi tflliqtin e tflliqtve
N’at qytet.
Dole prej kanalizimit
E po mvesh tasha kat!
Ruju se 2 komt e para
Un ti boj sakat…
Em tute kur i the
“jau qi robt fancav tu”
Qe dul ni fanc i tina
Hajde tash me mrrxu.

X2Rer.
…….

Qele veq pak gojen
Se mka ardh nevoja
Ta pshurra tabelen
WELLCOME TO OPOJA.
Veq t’ni edhe niher
Tu thon “spo boni sen”
Me dal prej Opoje
Tvyn viz shengen.
E motra jote shpreson
Qe MORINA e qin!
Bile shpesh burrit tvet
Pi thojke PAJTIM.
Hey o karcyll
Si bubrrec kom me tshkel!
Me qika tshpis tane
Un ni puf muj me qel.
Nashta per najkon
Rap-er i mir je ti
E sa mperket mu
1-sh gjithmon e ki!
Se tash un jom profa
Kop ti se tkopa
Hajdi lujna qoke
Se po vjen McQoppa.
Shahesh me kullera
Kur hin naj forum
3 kang i qite
E menove me bo )bum(.
U munove me bo emen
Veq me 3 kang
Une tkisha sha apet
Ama jo se bon fam.
Pak ma kadal
Me tmir merre veten
Ose perndryshe
Pershendetu me jeten
Boll ma mos fol
Boll na ke rrejt
Respektom mu
Se per ty jom i shejt.
Kurr me dy me mene
Mos hin ka un
Nuk bazohna n’ligje
Veq n’kanun.
E kanuni em thot
Me t’zhduk meniher,
Ik nga kjo bot
Po apet tgjoj o kilipter.
Hey – po mdhimesh
Ty qysh tka ardh puna
U plake, don me dek
E kurr nuk tu da dhuna.
Rrasja niher krejtve
Kqyrum drjet n’sy
Beso qe po mdhimesh
Kur po kqyri nty.
A osht qashtu a jo?!
Po mdoket qe po!
Po nejse nuk ka lidhje…
Mi honksh ni komplet vo!
Tbofshin mir
E ishalla je ngi
Po ti don edhe kar
Se je Opojali!
Badihava e ki
Tkallxova qe sta jap.
Boll mos mu tek
Mos em shtin me t’hi dajak.


Ky tekst u dërgua nga  rina
Më Shumë Këngë Nga Morina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet