Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Morina - Bertit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bertit".
3. Video është e këngës "Bertit", por nuk këndohet nga Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Morina - Bertit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T11:58:09+00:00Morina:
Nese une ta boj “hajt bertit veq niher”
Ti mos prito, edhe nisja meniher

Mos em rri palut, sikur kofer
Hajde loqk me tgra, se une jom shofer.

E kom si petarte, mrena tkerset,
Tamon un e shti edhe du me nxerr apet,

Po qa me bo qe sdel, se qaty e ka venin,
Shyqyr sot jom vet se ish dasht me prit renin.

Zemer hajt ndertoje, ni fole per neve dyve,
E kti objektit tem bjerja driten e syve.

E sa per alet tonin, ishalla per xhenet
Se ky budalla jem, qaty mrena met

Ky ska jet pa ata tannin, si peshki pa det,
Ose si ni komandant, pa ushtri, vet.

Ose si ni njeri, qe s’han buk ni muj,
Ose si kur don mu la, ama ski uj.

Qashtu osht puna e ktyne dyve, pernime, besoje,
Ki teori tjeter, hajt vertetoje.

Ani po ma bon, as ti ski teori,
Kqyr pak qaty posht, n’to qa ki,

Apet spo merr vesh, e prishim planin,
Kqyre qa po lyp, kari jem – n’pidh tanin.


Ky tekst u dërgua nga  rina
Më Shumë Këngë Nga Morina:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet