Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Trishtim

Miresi

s'mjafton vetem nje molle
qe te mbushet nje kanister
s'mjafton vetem nje peme*
qe te kendoje nje pemishte
dhe vetem nje njeri s'mjafton
qe pak lumturi te ndrise
siq ndrt nje kokerr molle
qe do ta ndajme pergjysme.

- poezi nga Moris Karen


- Poezia u dërgua nga Florentina -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet