Më mbaj mend (për 1 muaj)

Morris
 • Emri i Vërtetë:
 • Mezahir Haxhijaha
 • Vendlindja:
 • Rahovec 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 15 Qershor 1972
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Morris është këngëtar i njohur. Mezahir Haxhijaha - Morrisi eshte i martuar dhe ka 3 femi. Me muzike ka filluar te meret qe ne moshen e re,me prezantimet e shumta bashke me shoqerin kulturo artistike Rahoveci nga Rahoveci dhe Aida po ashtu nga Rahoveci. Ka edituar dhjetra kenge dhe disa videoklipe. Nga kenget qe jane shkeputur jane "E Dita", "Ende me pyesin per ty", "Me shiko ne Sy", "Me Lejoni" dhe kenga Hit ne bashkepunim me Nora Jupa "Vone per ne te dy". Jeton ne Rahovec dhe momentalisht punon ne Radio Syri si moderator dhe prezantues i emisioneve te shumta.

Më datë 22 Dhjetor 2012, Nora Jupa & Morrisi publikojnë videoklipin "Vone Per Ne Te Dy".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist