Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Burrniku - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Skam kujtue kurr per jete
Se do t'vjen kjo dite
Me ja kthy shpinen familjes
Me u than lamtumire 2×

Skam kujtu se me qel pranvera
Tuj punu ne vende tjera
Tokat tona i lam te mjera
Haj moj jet e zeza 2×

Kur per jete nuk me gezove
Vec me hidhrim
Si nuk pate pak meshire
Per fmijet jetim 2x

Skam kujtu se me qel pranvera
Tuj punu ne vende tjera
Tokat tona i lam te mjera
Haj moj jet e zeza 2×

Guri nuk peshon ne vend te huaj
Te paret kan thane
Ne kosov nji grusht me shum
Hasmit ja kisha dhan 2x


Ky tekst u dërgua nga Muala


Nuk kemi video për këtë këngë.
Motrat Burrniku - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Motrat Burrniku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Burrniku:


Komente 0