Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Bushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44
BIOGRAFIA: Motrat Bushi është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Motrat më të famshme të zgjedhjeve të fundit lokale, u bënë të njohura në gjithë vendin, duke i thur vargje kandidatit të AAK-së për kryetar të Gjakovës, Pal Lekaj. Pasi fama e tyre, doli edhe jashtë kësaj komune, ato kanë vendosur t’u këndojnë emrave me të cilët lidhet historia e vërtetë e Kosovës, siç është Adem Jashari e Ibrahim Rugova. Më datë 10 Mars 2012, Motrat Bushi publikojnë videoklipin "Kthehu Kthehu Zemer Ti". Më datë 14 Shkurt ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Edmonda Bushi

Komente

6 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Motrat Hoxha

Motrat Shala

Motrat Duhani

Vellezerit Aliu

Grupi ARB

Boyat

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Tempulli G

Tags: Motrat Bushi, Ermina Bushi, Edmonda Bushi, Leonora Bushi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet