Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Hoxha - Tungjatjeta Oj Shqipni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Thrret Kosova o moj nanë
Iliridën ku e kam...
Ku ka mbet lugina shkret
e robnun te shpija vet.
Prej Ulqinit vjen 1 za
pik e pes sot jena ba.
Bashk me blav edhe guci,
me lot nan të thirrim ty
me lot nan te thirrim ty.

Ref. Tungjatjeta moj shqipni
hejj...hejj...
Nja dy flaj i kem me ty
hejj...hej...
Ka ardh koha me punu
se krejt llafet jan hargju
skena qare pa u bashku.

Prej n'janine shqipja vjen
thot ni fjal zemren ta then
" Çohu nan o sot o kurr,
mbete si gjarber nër gur"
Çamëria ty pot thrret
As ni pik durim sna met
te bashkum po vim te ti
pritna nan oj nan shqipni
pritna nan oj nan shqipni

Ref:...


Ky tekst u dërgua nga Klarisa

Motrat Hoxha - Tungjatjeta Oj Shqipni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tungjatjeta Oj Shqipni".
3. Video është e këngës "Tungjatjeta Oj Shqipni", por nuk këndohet nga Motrat Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Hoxha:


Komente 0