Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Kryeziu - Çapkëne (Feat. Syrja Etemi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ka koh’ që më ndjek
Një flok’ kaçurel
Shpesh më paraqitet
Si ferr’ po më ngjitet.
I dukem “e ëmbël
Me buzët si tëmbël
Çapkëne-e bardh’
E ëmbël si dardh’”

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.

Me fjal’ po lavd’rohet
Me pun’ nuk tregohet
Mendon se jam naive
E nuk di për “hile.”
Kush lavd’rohet shum’
Pun’t si ka kërkund’
Me fjalë t’mëdhaja
Nuk bëhet “kalaja.”

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.

Kur i kërkoj kusht
Drejt po zihet ngusht
Dhe e refuzoj:
“Kam koh’ të mendoj”
Un’ jam një bardhoshe
S’rrehem me fjal’ boshe
Nuk jam Hanko Halla
T’besoj në kopalla.

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.Nuk kemi video për këtë këngë.


Motrat Kryeziu
Featuring: Syrja Etemi
Publikimi: 27/11/2014


Motrat Kryeziu - Çapkëne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çapkëne".
3. Video është e këngës "Çapkëne", por nuk këndohet nga Motrat Kryeziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Kryeziu:


Komente 0