Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Na Dul Teli Prej Dyzenit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Na dul teli prej dyzenit

Na dul teli prej dyzenit
grat po rrin ne krye t'vendit
ka na dul ky marifet
nusja re mu ba si mbrete
Nuk po cel me trendafili
ne cdo shpi ka hi fitil
spo shkon puna kah e mara
s'kollin burrat si perpara

Dy jave nusja pi kalon
puna mire o so ka shkon
gjith at gezim nana e pat
ju prish zemra per nji sahate
nusja foli pak me t'keq
nuk jam ardhe tha me nejt me pleq
as yzmet smuj me ju ba
ee t'mira t'mires asht mu nda

Nusja re poj shtrengon dhambet
nanes shkret ju kputen kambt
djali rrika vec tuj kesh
paska knue lulja ne vesh
nime sot merzi jam mush
ta nxerrt hakun tjeter kush
cysh ma bat ket padrejtesi
ta baft nuse reja ty e

Albmi:Mos me kerko falje tekti dhe muzika Sami Aliu


Ky tekst u dërgua nga Flora


Publikimi: 01/12/2008Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente mbi këtë këngëMotrat Mustafa - Na Dul Teli Prej Dyzenit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Dul Teli Prej Dyzenit".
3. Video është e këngës "Na Dul Teli Prej Dyzenit", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.