Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - 80 Vjet Pa E Gjetur Udhen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

o bajshin fjale do krajli
dojn kosoven per me gri e
dojn kosoven me shkatrrue
zogjt e saj o me i verbue
me i terbu or zogjt e diellit
mos me ilan me flutrue qiellit
mos me ilan me msue abetaren
mizorisht me msue sfetisllaven

o nje i .......... duhet n'shpi
mos me ulan shqiptarve republik
mos me i lan shqiptart tbashkuar
se ballkanin kan rrezikuar
se shqiptareve duhet ule koken
paraqesin ne krejt evropen
dhe nje her po t'bejm kureshtje
per t'vertet shesim genjeshtern
nuk guxojn t'bejn paradokse
se t'radhtojn kishen ortodokse

o beograd kafaz me shtriga
nuk ban gjithe o me intriga
me intriga anti shqiptare
per tertura mbi gjak e varre
se shqiptaret jan aj popull
autokton n'zemer t'evropes
se shqiptaret jan nje vlla
padrejtsisht nje her jan n'da
padrejtsisht nje her u humben
80 vjet pa e gjetur udhen

o mjer krajli po se ke kuptuar
cde te thot trup i bashkuar
mjer krajli po se ke pa
si bashkohet nje trup i ndam
kcyr krajli ti ruje koken
kurr s'bashkohet qielli me token
se shqiptaret durojn krimin
der ather kur t'humbin durimin
se at dit kur te vjen mejdani
kan me t'djeg ne zjarr vullkani

se at dit kur te vjen mejdani
kan me t'djeg ne zjarr vullkani


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Motrat Mustafa - 80 Vjet Pa E Gjetur Udhen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "80 Vjet Pa E Gjetur Udhen".
3. Video është e këngës "80 Vjet Pa E Gjetur Udhen", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 0