Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Motrat Mustafa - Ditëlindja E Komandantit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Si Dikur"
Un po kthehem ne atdhe,
atje toka u la me gjak,
atje ku lash historin,
edhe shqipen me bajrak,
atje ku lash historin,
edhe shqipen me bajrak.

Heeeeeej
vjen ne frym te nen terezes,
vjen ne diten e flamurit,
vjen n'ditlindje t'komandantit,
amanetin besa e burrit.

Vjen kryetrimi n'kastriot,
vjen krenar si perher
ne koshar e pret agimin
e n'DRENIC baca Adem.

Ti na the ne qdo nentor,
rrenjet tona ti nderojm,
mu ne diten e flamurit,me 28 nentor,
mu ne diten e flamurit,me 28 nentor,

Heeeeeej
vjen ne frym te nen terezes,
vjen ne diten e flamurit,
vjen n'ditlindje t'komandantit,
amanetin besa e burrit.

Vjen kryetrimi n'kastriot,
vjen krenar si perher
ne koshar e pret agimin
e n'DRENIC baca Adem.

Po ku je komandanti yn,
qe ndez ballin me lavdi,
se nuk ka per ju dit vdekje,
ju qe mbetet n'histori,
se nuk ka per ju dit vdekje,
ju qe mbetet n'histori,

Heeeeeej
vjen ne frym te nen terezes,
vjen ne diten e flamurit,
vjen n'ditlindje t'komandantit,
amanetin besa e burrit.

Vjen kryetrimi n'kastriot,
vjen krenar si perher
ne koshar e pret agimin
e n'DRENIC baca Adem.


Ky tekst u dërgua nga Teutta   TeeuuTa
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet