Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Motrat Mustafa - Gjaku I Berishve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Per Nje Pike Uje Kosove"
hana e perlotur
ni nat kishte dal
mej ba drit ni nane
ce kish mbet pa dja
qiftelia e vjeter
nis nje keng te re
gjaku i berishve
lule mbi ket dhe

ni gershet e bukur
me gjak ishte la
per liri shume zemra
ne therand jan nda
lamtumir therand
per mua mos qaj
gjaku yne flamurin
o ho me lart do ta m'baj e

une ty t'fala jeten
ti mu pavdeksine
veq me ardhe n'kosove
ma e bukra stine
lamtumire therand
per mua mos qaj
gjaku yne flamurin
o ho me lart do ta m'baje

pavdeksia juaj
stineve ju jep zemre
per ju dashuria
lindet ne cdo emer
qiftelia e vjeter
nis nje keng te re
gjaku i berishve
lule mbi ket dhe

gjaku i berishve
o ho lule mbi ket dhe

albumi:per nje pik uje kosove


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet