Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Motrat Mustafa - Jo Se M'poshtë Kush Kosovën  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1990

1990-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Oj Kosove Fortese E Gurit"
O ka do dit o
ka ardh lajm i zi
me pushk e helmeta
me vra pleq e fmij
o me vra pleq e fmij

e kan hapur lajmin
dojn me na citfare
o dojn me robnue
mabre popllin shqiptare
o mbare popllin shqiptare

REF:
heej ndal barbar tu thaft ty goja
nuk bjer poshte kurr KOSOVA
ndlalu ti mos e lsho doren
s'mposhtni dot IBRAHIM RUGOVEN o hej

II
O ju bisha t'egra
o gjak pirsa t'zi
shih si vdes shqiptari
trimi per liri
o trimi per liri

bac JUSUF GERVALLA
oh ni krahnor gjan
e ka dhanun jeten
trimi per vatan
o trimi per vatan

REF:
heej ndal barbar tu thaft ty goja
nuk bjer poshte kurr KOSOVA
ndlalu ti mos e lsho doren
ska djal nane ce shkel KOSOVEN o hej

III
Bac ZEKRIJA CANA
IBRAHIM RUGOVA
o dhe ne te gjith o
KOSOVA e jona
KOSOVA e jona

Bac ADEM DEMACI
ket fest e ka ........
deri kur u shpall
KOSOVA jon e lir
KOSOVA jon e lir

REF:
heej ndal barbar tu thaft ty goja
nuk bjer poshte kurr KOSOVA
s'mposhtni dot IBRAHIM RUGOVEN o hej.....(2X)


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...