Audio

Motrat Mustafa - Lum Baba  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1993

1993-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Yje Te Pashuara"
a e din djalo
pse u takuma
ne per t'biseduar
dashurin ce ne e patem
kurr mos me harruar

REF:
Lum baba lum baba
mos ma thuj at fjal
a e din or babo
oho tjeter djal nuk marr

II
zemra n'krahror
mua me rrahu
kur baba me tha
ti at djal nuk mund ta marrish
patjeter mu n'da

REF:
Luam baba lum baba
si nuk ke meshir
vajzen tende te njer
oho vdes me ket deshir

III
dhe n'u n'dafsha
une nga ti
kurr nuk do te harroj
zemra ime per ty vuan
tjeter s'dashuron

REF:
Lum djalo lum djalo
mos me harro dhe ti
edhe une ne vdeksha
oho kujto zerin tim

Albumi:yje te pashuara


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...