Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Motrat Mustafa - Se N'parajsë Kurbet Nuk Ka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Se N'parajse Gurbet Nuk Ka"
Se n'parajs gurbet nuk ka

Erdh pranvera,erdh pranvera
une po kthehem n'shpi
dil moj nane me prit te dera
u dogja per ty

Pse s'me pret moj nane te dera
pse ka shterr uji ne krua
i lash lule i gjeta therrae
ku esht nena ce e dua o hej

me tha zogu nena t'paska vdek
dite e nate tuj kja me lot per ty
tuj mallkue gurbetin e shkret
ce s'na la s'bashku me jetu

po kalojn vite pas viti
e ne mu mbet vjeshta
sa veshtir nena me rriti
pran une nuk ju gjeta

duro nane lule t'pajrases
atje ne kopshtet e zotit
une po qaj me mall te nanes
shume i rand me duket loti o hej

a do vjen ajo e bardha dite
n'dhe te zi nane une te ti me ra
e ma kurr per mos me u merzit
se n'parajs gurbet nuk ka

Albumi Se n'parajs kurbet nuk ka........teksti ilir berani


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet