Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Motrat Mustafa - Të Kam Motër Ty Dhe Këngën


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e Albumit:

Te Kam Moter Ty Dhe Kengen


ishim t´vogla ce at her
dhe bylbzonim nga ni fjal
a t´kujtohet motra ime kenga par

ishin tingull melodije
ce as sot spo i kujtoj
por edi ce kenga jon aty filloj

dhe u rritem gjithmon bashk
kenga rroj si burrim
u bo shkum me det me vall
horizonte pa mbarim

qfar fike ne zemer edin
fjalet me te embla per ty
nga do ce te iku e shkoj
un per ty un per ty dot kendoj

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017