A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Motrat Mustafa - Jena Motra Kallaballak


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  44

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Jena Motra Kallabllak"


Jena Motra Kallaballak
jena motra kallaballak
Këngë e valle i kemë merak
këngë e valle i kemë merak
oj oj i kemë merak

Jena motra shtatë a tetë
jena motra shtatë a tetë
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
oj oj e bajmë shyhret

Me këngë tona dorë për dorë
me këngë tona dorë për dorë
lujmë n'Kosovë lujmë n'diasporë
lujmë n'Kosovë lujmë n'diasporë
oj oj dorë për dorë

Jena motra gjithë mej za
jena motra gjithë mej za
lum nafakë kush na ka
kalojmë jeten me sevda
oj oj me sevda

Jena motra shtatë a tetë
jena motra shtatë a tetë
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
oj oj e bajmë shyhret

Këngët tona kan jehon
këngët tona kan jehon
kem pi ujë n'Mushtishtin tonë
kem pi ujë n'Mushtishtin tonë
oj oj n'Mushtishtin tonë


Lyrics submited by  Beni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019