Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Motrat Mustafa - Këngë Për Rilindjen Shqipatre  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/12/2013

2013-12-19T23:52:27+00:00shekujt bashk me historine
thurin vargje per lavdin
perjkujtoj burrat e shtrejte
rilindasit tane te shejte

perjkujtoj burrat e shtrejte
rilindasit tane te shejte

REF:
kush i prine karavanit
naum ylli vecilharxhi
n´dore e mbane nje abetare
top e pushk per gjithe shqiptaret

n´dore e mbane nje abetare
top e pushk per gjithe shqiptaret

II
Vaso pasha jep kushtrimin
thrret smiun dhe naimin
gjith kah t´jemi te lidhim besen
kombin tone ne drit ta cesim

gjith kah t´jemi te lidhim besen
kombin tone ne drit ta cesim

REF:
Kjo armata jon e madhe
e rilindjes tone kombetare
kush me push e kush me pen
e nderuan memedhene

kush me pushk e kush me pen
e nderuan me memedhene


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet