Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Kreshtat E Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Kreshtat E Kosoves"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Nazife Bunjaku

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00o kreshtat e kosoves kan marr n´gjyr te kuqe
krushqit e dardanit kan nis me marr nuse
po ju prin perpara shqipja e kastriotit
o lule bozhuret celin neper flak te barotit

o moj kosove e kuqe do ta sjellim driten
Pushka jon e skuqur n´gjall azem galicen
toka jon e djegur po lahet me gjak
o ty ta falem jeten e na duket pak e

o faqe te historise shkrun me gjak shqiptari
ne kraht e shqiponjes shkruar me ngjyre ari
emri UCK cendisur me teja
Po na prin perpara per fitore te reja

o na u ban kala kullat me bedena
prap n'Kosove rriten hamza dhe adema
amaneti i tyre ta fitojm lirin
me pushk mbrojm Kosoven
E nderojm shqiprin e


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet