Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Moj Kosove Ta Puthsha Plagen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Oj Kosovë ta puthsha plagën
100 vjet s'e ndale kangën
100 vjet o tu kënu ninulla
rriten fëmija e t' bahen burra

Thanë s'e leshojnë pushken prej dore
pa ja mbyllë plagën Kosovës

Plaga jote qe 100 vjet
veç një fjalë përherë e flet

Veç një fjalë me katër gërma
100 vjet o LIRI thërret zemra

Në këto male e në këto shkrepa
do t'përkund o Kosova djepa

Sa t'bajnë dritë Dielli e Hana
kurr n´Kosovë s'do të ndalet kanga!


Ky tekst u dërgua nga  Beni

Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati - Moj Kosove Ta Puthsha Plagen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosove Ta Puthsha Plagen".
3. Video është e këngës "Moj Kosove Ta Puthsha Plagen", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente 5