Live Video

Top 200

Motrat Mustafa - 100 Vjet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/01/2013

2013-01-20T14:57:16Po me vjen moter me kja
erdhi dita bashk me u ba
prej ne trupi rrenga te thella
na shprendan si gjethet era

ti ne at ane e une ket ane
deri sot hallin s´na e kjan
sakrifica e sfida n´voter
na ban bashk prap oj moter

REF:
100 vjet kan kalu
per shqipri malli s´mu shu
sa her syt mu kan perlotur
me u ba bashk me ty oj moter

100 vjet kan kalu
kosoves malli s´ju shu
sa her syt mu kan perlotur
me u ba bashk me ty oj moter

II¨
er e leht sot furfulloj
dhe pak ca na bashkoj
do te fryj nje er me e madhe
e te lozim gjith ne valle

athere vallja do t´ket lezet
i bashkon motrat n´vend t´vet
ashtu ne pra kem deshir
dal kadal punet bajn mire

REF
100 vjet kan kalu
per tetove malli s´na u shu
sa her syt na u kan perlotur
me u ba bashk me ty oj moter

100 vjet kan kalu
per cameri malli s´na u shu
sa her syt na u kan perlotur
me u ba bashk preshev oj moter

REF
100 vjet kan kalu
per ulqin malli s´na u shu
sa her syt na u kan perlotur
me u ba bashk vllau me moter

100 vjet kan kalu
per shqipri malli s´mu shu
sa her syt mu kan perlotur
me u ba bashk me ty oj moter


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...