Më mbaj mend (për 1 muaj)


Motrat Mustafa - Martohu Djale

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Martohu Djale".
3. Video është e këngës "Martohu Djale", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Motrat Mustafa - Martohu Djale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Hajde Moter"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Po thot lumja nana nuk e paskam dit
se ma prishet qefin kurr nuk e kam prit

e martova djalin hajde
me ni nuse t'mir
ne fillim e urt o nusja ,
ma von shum e shtir

ref
Lum nana,lum nana
mos e ban t'madhe ket pun,
keshtu jan gjith nuset,
mos mendo se jam veq un

lum nana ,lum nana
mos e ban t'madhe ket pun
,ooo keshtu jan gjith nuset,
mos mendo se jam veq un

II
sahati 12
nusja rrin tuj fjet
o mor djali i nanes,
kshtu ska bereqet

djali e ul koken i shkreti,
hajt se bohet mir,
e ka kurdis nusja
sguxon as me kqyr

Ref:
Lum nana,lum nana
mos e ban t'madhe ket pun ,
keshtu jan gjith nuset,
mos mendo se jam veq un

Lum nana,lum nana
mos e ban t'madhe ket pun ,
keshtu jan gjith nuset,
mos mendo se jam veq un

III
A po ngoni ju moj vjehrra,
tash kan ardhu kohna tjera,
tash krejt nuset jan me shkoll
s'guxojn burrat as me fol

a po ngoni ju oj reja,
cka thot vjehrra,ashtu leja
,kush se don vjehrren e vet,
e korit ftyren e vet


Ky tekst u dërgua nga  Beni   Kekka
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet