Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Sherri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Këngë e albumit:

"Burrit Hije I Ka Fjala"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00O hupi drita na duli terri
pleqt e ton i zuni sherri

kohe keqe hajt me det
qka thote baba kush spe vet

hiq rinia skan respekt
fjalt e babes skan efekt

a ke qik a ke djal
sun po mirrim vesh me fjal

e oj i thot plaki plakes vet
mjer per neve shka na ka gjet

me gazep i rritem fmit
ket kultur se kemi prit

sherri madh o na ka zan
ooo hupi marrja tana ante

II
O djali jem boll je rrit
nuk bon naten me shetit

qika nanes apo ngon
vnoja mendjen ka po shkon

po vjen djali ne mengjes
pa orar e pa kujdes

qika rrin ne diskotek
as ni pun me dor se prek

Ej po qu ditna me kta fmi
nisoj si me kan pa shpi

qika shoqe djali shok
per kurgjo mendja sja rrok

as ne shkoll as ne pune
kuku fmija na tranun

qysh na dul kjo mode e re
o per se gjalli m'shtinen n'dhe

III
O dajli mir qe osht me vend
fjalen babes nuk ja kthen

vajze e mir qe ka pak men
punt e shpis o nuk i len

jeni bij e pak mendoni
pak ma von mund ta kuptoni

bab e nan mi kundershtu
qe t'kan rrit e t'kan shkollu

mi thon babes ti nuk din
me ja bo zemren pelin

Ej banu njeri e inson
respektoje bab e nan

se nje dit print kan me vdek
ki mi lyp e ske mi gjet

lexo meso edhe studio
O rrugt e kqija
mos i lakmo

lexon meso edhe studio
O rrugt e kqija
mos i lakmo


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet