Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Ngjitja Qikes Kanen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

N'gjitja qikes kanen oj nane
N'gjitja qikes kanen
kaje sa t'mujsh nanen oj bij
kaje sa t'mujsh nanen

kaje sa t'mujsh nanen oj bij
le ta n'din katuni
sonte je te nana oj bij
neser je te burri

REF
Knoni o ju bija
knoni o ju motra
nisja vajz se esht adet
sot po t'ngjitet kona

Sot po t'ngjitet kona
edhe pika pika
edhe sonte je oj bij
o bajrak ner qika

II
Hallall nanes hallall babes
te ja bajsh oj bij e
ke prit per shum vite oj bij
ke prit ti pa hile

tash po t'qojm oj bija ime
nuse me shyhret e
per hajr t'baj o krejt familja
ty e ket martes e

REF
Knoni o ju bija
knoni o ju motra
nisja vajz se esht adet
sot po t'ngjitet kona

Sot po t'ngjitet kona
edhe pika pika
edhe sonte je oj bij
o bajrak ner qika


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Publikimi: 01/12/2011Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:


Komente mbi këtë këngëMotrat Mustafa - Ngjitja Qikes Kanen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngjitja Qikes Kanen".
3. Video është e këngës "Ngjitja Qikes Kanen", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.