Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Motrat Mustafa - Lumturine Ne Zemrat Tona  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

08/11/2012

2012-11-08T13:20:09+00:00

Këngë e albumit:

"Lumturine Ne Zemrat Tona"
Lumturin ne zemrat tona
Dhe dashnin ce kem ujdis
Mos lejo zot t'na pengoj
Asnje therr t'na hy n'mjedis

Sonte qielli ka n'drru ngjyren
E ti afer po me vjen
Nuk kam pas dashni ma t'madhe
Se per ty moj zemra jem

REF
Cka thot bota se n'degjoj
Cka thojn hallkut sju besoj
I besoj vec zemres tande
Ce kac shum me dashuroj

Shum me dashuroj

II
Ty nuk mundem me te idhnu
Me ty gjeta rehati
Dashuria asht ma e ambel
Vec dy zemra kur e din

REF
Cka thot bota se n'degjoj
Cka thojn hallkut sju besoj
I besoj vec zemres tande
Ce kac shum me dashuroj

Shum me dashuroj


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet