Më mbaj mend (për 1 muaj)


Motrat Mustafa - Vajzë Kosove Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzë Kosove Jam".
3. Video është e këngës "Vajzë Kosove Jam", por nuk këndohet nga Motrat Mustafa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Motrat Mustafa - Vajzë Kosove Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Vajzë Kosove Jam"

Komente

1 🔥

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+01:00Me merr malli o per ty
O gjumi i nates nuk m'ka zon
Kurr kimetin s'ja kam dit
O per ven m'rrin Kosove

Ku s'kam qen e ku s'kam ik
Oqeane kam kalu
Deri larg ne Amerik
Po ket vend s'e kam pa kurr

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
N'fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

Ne lagjet tuja une jam rrit
S'me ben zemra me ndejt larg
Fjal e urte kot nuk ka dal
Ku kom le du me u plak

Prap ketu e pruna koken
Ku me pret baba dhe nana
Cep e me cep e brodha boten
Por nuk gjeta si Kosoven

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu

...

Ref...x2
Çik Kosove jam
Rrenjet ktu i kam
Ne fund t'botes me shku
Shpirtin e kam ktu


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Motrat Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet